Solární panely pomáhají při problémech s pitnou vodou

To, že fotovoltaické panely vyrábějí elektrickou energii prostřednictvím slunečního záření už není potřeba ani připomínat. Jak nám však mohou pomoct solární panely při problémech s nedostatkem pitné vody?

Číst více..

Bude rok 2018 pro fotovoltaiku přelomový?

Rok 2017 můžeme zhodnotit z hlediska množství nainstalované solární energie jako úspěšný. Jak to bude vypadat se solární energií v roce 2018? Na tuto otázku se podívali i světoví analytici v oblasti solární energie ze společnosti IHS Markit a Greentech Media.

Číst více..

Odzvonilo autům se spalovacími motory?

Jaký bude osud aut na benzínový či naftový pohon? Elektrifikace vozidel bude postupně vrcholit v příštích desetiletích, ale už nyní země, které chtějí hrát prim v této oblasti musí naskočit na tuto vlnu a přestat jen přihlížet.

Číst více..

SolarGaps, inteligentní žaluzie vyrábějící energii

Fotovoltaické články už čím dál častěji nacházíme zabudované nejen do panelů na střechách domů, ale i na lavičkách, vlacích, různých oddychových zónach, menších či větších běžně používaných zařízeních. Nedávno se jejich uplatnění našlo i v žaluziích.

Číst více..

Tesla opět překvapila, a to hned dvakrát

Známá americká firma pro výrobu elektromobilů, Tesla, má za cíl vyrábět nejlepší auta na světě. A vrhla se do toho „všemi deseti". V kalifornském Hawthorne představila hned dva nové elektromobily - tahač Semi Truck a Roadster druhé generace.

Číst více..

Instalace fotovoltaické elektrárny od společnosti effective energy CZ s.r.o.

Ukázka kompletní montáže solární elektrárny v provedení On grid od příchodu techniků, kteří zapojí nosné konstrukce na střechu a následně do ní ukotví fotovoltaické panely, přes interiérové zapojení střídače přivádějícího přeměněnou elektrickou energii do domu až po koncové odevzdání zákazníkovi.

Číst více..

Steora, inteligentní lavička

V poslední době se čím dál častěji setkáváme s výrazem ,,smart“ ve spojitosti s automobily, televizory, mobily, hodinkami nebo dětskými hračkami. Výjimkou už není ani spojení smart v souvislosti s obnovitelnými zdroji energií, konkrétně sluneční energií a fotovoltaickými panely.

Číst více..

Fronius

Firma s dlouholetou tradicí, kvalitními produkty a jasným cílem - neustále jít kupředu a posouvat hranice v oblasti vývoje nových technologií pro kontrolu a řízení energie.

Číst více..