Fronius

Fronius

                                                                                                                                                                                                                                                       Zdroj: fronius.solarconfigurator.de


 

                                                                                    
Tato mezinárodně oceňovaná a úspěšná společnost byla založená v roce 1945 v Rakousku. Ve svých začátcích se věnovala výrobě svářecích transformátorů a přístrojů na nabíjení akumulátorů.

Oblasti fotovoltaiky, ve které se společnost soustředila na solární elektroniku, se věnuje od roku 1992 a od té doby se stala světovým lídrem ve vývoji a produkci inovativních systémů střídačů, které mění jednosměrný proud ze solárních modulů na použitelný střídavý proud. První fotovoltaický invertor od firmy Fronius byl na trh uvedený v roce 1995.

V současnosti firma Fronius funguje ve 3 divizí – Svářecí technika, Systémy nabíjení akumulátorů a Solární elektronika. Svůj úspěch potvrzuje i tím, že má 24 dceřiných společností a své obchodní zástupce ve více jako 60-ti zemích po celém světě.
V roce 1997 začala působit společnost Fronius i na Slovensku jako organizační složka české firmy Fronius, od roku 2006 už funguje jako samostatná společnost Fronius Slovensko s.r.o., avšak divize Solární elektroniky byla v lednu 2014 na Slovensku zrušená. Profesionální servis a informace ke střídačům Fronius, monitorovacím instalacím a řaděním energie však nadále poskytuje přes svoji pobočku Fronius Česká republika s.r.o.

Mezi přední ceny společnosti patří vyznamenání rakouského fondu podpory výzkumu Úspěch díky výzkumu z roku 2000, kterou Fronius získal jako ocenění za svoje dlouhodobé úspěchy a inovační strategii a prestižní světová cena, kterou dostali střídače Fronius Symo za inovace Plus X Award z roku 2013.

Naše společnost effective energy CZ s.r.o. používá při svých instalacích právě tyto trojfázové střídače Fronius řady Symo, které je dělá díky svým vlastnostem a inteligentním funkcím velmi vhodné hlavně pro domácnosti. Nabízejí vysoké systémové napětí (do 1000 V), široký rozsah vstupního napětí (150-800 V), inovativní sklopný systém ( podporující jednoduchou montáž), možnost použití v interiéru i exteriéru, integrované internetové a WLAN rozhraní (umožňuje přímé připojení k internetu a smartphonům), funkce pro optimalizaci vlastní spotřeby a v další řadě tzv.AdvancedGridFeatures (inteligentní funkce, které zabezpečují např.stabilní provoz sítě, optimalizují výrobu aktivní a pasivní energie) přispívající ke stabilním  výnosům fotovoltaického systému.
                                                                                       
Certifikát Fronius
CE certifikát Fronius Symo

Technické údaje meničov Fronius